środa, 19 lutego 2014

Pomoc dla Nadii

Brak komentarzy:
 
Kochani dziś zwracam się do was z bardzo ważną sprawą. Trwa właśnie okres rozliczeń podatkowych więc jeśli drogi czytelniku tego jeszcze nie uczyniłeś to proszę rozważ na kogo przekażesz swój 1% podatku.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc dla dziewczynki, którą znam osobiście. Dla jednej z najbardziej niewinnych i słodkich dziewczynek jakie miałam okazje poznać.
Dla Nadii Kurowskiej z Bełchatowa.
Nadia choruje na ataksje postępującą z kardiomiopatią przerostową.
Ataksja to inaczej choroba Friedreicha. Choroba o podłożu genetycznym, dziedziczona w sposób autosomalnie recesywny, która prowadzi do postępującego zwyrodnienia niektórych części układu nerwowego, a także mięśnia sercowego.
Najczęstszy objaw to ataksja chodu; dzieci później uczą się chodzić, później prezentują niezgrabny chód, gorszą sprawność ruchową. Z czasem dochodzi do rozwoju ataksji w kończynach górnych i ataksji tułowia. Mowa staje się zamazana, wybuchowa. Postępujące osłabienie kończyn prowadzi do niedowładu, a następnie plegii (porażenia) kończyn z przykurczami mięśniowymi.
Utrata czucia wibracji pojawia się wcześniej w kończynach dolnych i polega na osłabieniu czucia ułożenia kończyn w przestrzeni (niepewność chodu i ruchu nasila się po zamknięciu oczu). Dodatkowo pojawiają się: utrata możliwości różnicowania dwóch bodźców, częściowa astereognozja, upośledzenie czucia temperatury, bólu i dotyku. Oprócz objawów związanych z uszkodzeniem wymienionych struktur dochodzi niekiedy do zaniku nerwu wzrokowego oraz upośledzenia umysłowego.
 Kardiomiopatia przerostowa inaczej idiopatyczne przerostowe zwężenie podaortalne, kardiomiopatia zaporowa – genetycznie uwarunkowana choroba serca polegająca na występowania samoistnego, zwykle asymetrycznego przerostu lewej komory serca pod postacią uogólnionego lub odcinkowego pogrubienia ściany lewej komory, przy nieposzerzonej jamie lewej komory serca.

Dane Nadii :

Kurowska Nadia Zofia

Dane podopiecznego:

Nr subkonta:
23441
Województwo:
łódzkie
Data urodzenia:
2009-01-19
Schorzenie:
ataksja postępująca z kardiomiopatią przerostową

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Bank BPH S.A. (darowizny w ramach zbiórki publicznej)
61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem:
23441 - Kurowska Nadia Zofia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
23441 Kurowska Nadia Zofia
Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Link do fundacji TU.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff